לשיקולך: סופרמן של DC: הקיסר ג’וקר

פרסום זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות כמו גם טורים

רוברט גרינברגר

מאת רוברט גרינברגר

סופרמן: הקיסר ג’וקר

לעיתים רחוקות סופרמן התמודד עם הג’וקר בקומיקס מלבד הסיפור המזדמן בקומיקס הטוב ביותר בעולם, אולם תמיד בעסקיו של הצלבן הקפד. לא היה זה עד שג’ון ביירן שיפץ את הדמות בשנת 1986 שהשניים מרוצים באחד. מאז היו להם פגישות קבועות, בעיקר באגדה הרב-חלקית שבעטה את המילניום החדש. בסופרמן: הקיסר ג’וקר אנו רואים את הנסיך הליצן של עבירה פלילית זוכה לכוח מספיק כדי להגיש באמת איום על המטרופולין מארוול.

המהדורה החדשה אוספת את סופרמן #160-161, הרפתקאותיו של סופרמן #582-583, סופרמן: גיא מפלדה #104-105, אקשן קומיקס #769-770 כמו גם סופרמן: הקיסר ג’וקר #1. זה היה במהלך מתיחה כאשר היו ארבעה תארים, אחד בשבוע, שכל אחד מהם ספורט משולש ממוספר כדי לסמן את צו הקריאה. הצוותים החדשניים בדרך כלל מרוצים לפסגות סופרמן שבהם הוקמו קשתות של מספר חודשים או שנים, בסך הכל עם חלקות משנה כמו גם קרוסאוברים, כך שהיו מפת דרכים שאיפשרו לסיפורים לבדוק בצורה חלקה יחסית כמו גם כמו חוויה אורגנית.

סופרמן מס ‘160

ארבעת החלקים הראשונים מאוד זכו לכינוי “סופרמן: ארקהאם”, כמו גם נראה כי בנו האחרון של קריפטון היה עבריין שנמלט מכלול על בסיס יומיומי, רק כדי להיתפס על ידי ביזארו כמו גם חזרו לכלא. זה עולם טורוויי טופסי, כפי שמסומן על ידי סגנונות כיסוי קלפים מחוכמים שמציגים שני צדדים לדמויות.

במרכז השחזור השחזור של המדע המדע, סופרמן סובב את עצמו עם ג’ון הנרי אירונס, שהוא גם הפלדה של הגיבור המשוריין. הצמד ניסיון לעקוף את האמת המעוותת הזו כדי לעצור את הג’וקר, אולם מתקשים רבים שנזרקים בדרכם כולל JLA – ליגת הג’וקר לאנרכיה הכוללת גרסאות משופעות של Skizm; לִצְרוֹב; גילי מדהים; נְדִיבוּת; הַצָתָה; אוג ארסי; ביזארו; ו, אניגמה.

הם מגלים ממר מקסיזפטלק מדוכדך, ה- IMP המופלא של הממד החמישי, שהוא הוטל. בסוף ארבע הבעיות הראשונות מתגלה ש- Mxyzptlk נתן לעצמו לדבר לספק חלק מהיכולות שלו לג’וקר. כמו שאתה פשוט מבין שזה לא ילך טוב. אם הרופא המבריק השטני דום היה מחזיק את הכוח הקוסמי, דמיין מה ישות מטורפת הייתה עושה עם עשוי נפלא. בתור התחלה, כמו גם בהנהון אל היכולת של סטיב אנגלהארט, “שני פלוס שני דגים שווים!”

סופרמן: גיא מפלדה #105

עם קשת אחת למטה, המבקרים טופלו בקיסר ג’וקר מספר 1, מלוב כמו גם קלי, שצייר דאנקן רולו, טוד נאוק, קרלו ברברי, כמו גם סקוט מקדניאל. לאחר סיכום, סופרמן כמו גם קסם פלדה לחברי ה- JLA המקוריים שלהם כדי לסייע עם אולם הסתיו על אוזניים חירשות. למרבה המזל, סופרבוי כמו גם סופרגירל מסכימים לעזור להם כמו גם לא לרגע בקרוב.

הג’וקר ניצל את הכוח כדי לחדש את האמת בדימוי המעוות שלו, לתפוס את באטמן כמו גם להרוג אותו על בסיס יומיומי, רק כדי להחיות אותו לעזרה אחת נוספת. זו של התוכנית מתחה את המטל הנפשי של האביר האפל, דחפה אליו את נקודת השבירה.

הדברים לא מסתדרים ראשית ממש כמו שסופרבוי כמו גם סופרגירל נהרגים כמו גם את הגברת קלארק קנט, לויס ליין, מסגירה אותם. סופרמן מגלה את גווייתו של באטמן במטה הרשויות של גות’אם. כמו גם אם סופרבוי כמו גם סופרגירל מתים במציאות זו, ולא גן עדן הם מגלים את עצמם בגיהינום, מתמודדים עם לורד שטנוס. שארית הגיבורים הופכת לבעלי חיים.

אקשן קומיקס #770

בעימות הסופי, סופרמן מטפל בו להשתמש במעצבי הג’וקר עצמו נגדו, מה שמאלץ אותו להחזיר את הכוח למר מקסיזפטלק, ומאפס את האמת לשיטה שהדברים צריכים להיות. עם יוצא מן הכלל אחד.

מוחו של באטמן התנפץ כמו שצריך לשחזר. זה באמת ייקח בחור של מדע, סופרמן, כמו גם בחור של אמונה, הספקטר, כדי להציל את הגיבור.

ג’ף לוב היה המעצב הראשי של האירוע הזה, בסיוע אד מקגינס כמו גם את קאם סמית ‘על הסדרה המפורסמת, עם ג’יי. דמטיס (שום זר לחלוטין לג’וקר או באטמן) שעבד עם מייק מילר בהרפתקאות; מארק שולץ, דאג מהנקה, כמו גם טום נגוין טיפל בבחור מפלדה כמו גם ג’ו קלי, כמו גם קנו נלחם בניקיון בפעולה.

ההלחנה מתוחה כמו גם כאן אנו מגלים כמה דברים חדשים על הגיבורים הטובים ביותר בעולם, בעלי בריתם, כמו גם על אויביהם. זה קשת סיפור מבשר מסיבה נהדרת, כמו גם שווה להסתכל על הסדרה כאשר הגבורה הייתה קדמית כמו גם במרכז.

לִרְכּוֹשׁ

סופרמן: הקיסר ג’וקר

עטיפות קלאסיות ממסד הנתונים של Grand Comics.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post ראיון: רון מרץ על שינקו של תמונה
Next post מחשבות קולקטיביות: לספרים 13 מאי ‘