טור KC: הכל חדש ישן שוב

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים

KC קרלסון

מאת KC קרלסון

מעריצי מארוול קומיקס ו- DC Comics עשויים להיכנס להלם בקיץ הזה אם הם חושבים שהם רק קוראים את הרפתקאות הפרשנויות הנוכחיות של הדמויות האהובות עליהם. “המציאות” היא משהו שונה לחלוטין. (ואם אתה חושב שמציאות בציטוטים היא רמז, כנראה שאתה קורא קומיקס גיבורי על כל עוד יש לי.)

שני פעלולי הקרוסאובר השנתיים של החברה לוקחים צעד ענקי אחורה בזמן על ידי פיתוח סיפורי סיפורים חדשים המבוססים על כמה מהאירועים הפופולריים ביותר מההיסטוריה של הפרסום שלהם. עבור DC, קיימת סכנה חדשה למולטיברס המשפיעה לא רק על גרסת ההמשכיות החדשה שלהם, אלא גם כוללת בדיקת שלושה אירועים קודמים. האירועים האלה היו שוברי קופות גדולים שנוצרו כדי לא רק “להתאים” אזורי בעיות ברציפות הסיפור הכוללת שלהם, אלא גם לספק לקוראים חדשים הזדמנות “להתחיל כאן” עם התחלות טריות והגדרות מחדש להרבה הדמויות הפופולריות שלהם, גם (בתקווה ) השקת דמויות חדשות שיכולות לעמוד במבחן הזמן.

מארוול התייחסה בדרך כלל לאירועים שלה בצורה אחרת, בדרך כלל פשוט “מציגה” את הדמויות שלהם (תלבושות חדשות; מוטיבציות שונות; להעביר כמה דמויות ממגרש המשחקים לזמן מה, תוך הוספת חדשות לתמהיל). הם מעולם לא היו אחד משינויים גדולים ברמה הקוסמית – אם כי הפיכת חלק מהדמויות שלהם (מכשפה סקרלט, סייקלופ) לרוצחים לאורך השנים שפשפה מספר אנשים בדרך הלא נכונה. והם אוהבים לשחק מהר ומשוחרר עם הרעיון שיקום מארוול הוא כיום בן למעלה מחמישים שנה בשנות פרסום, ובכל זאת לא הרבה יותר מעשור (וכמה שנים …) בזמן הסיפור – ובכל זאת הם מתגאים בהרהור אירועים “אקטואליים” ועולם אמיתי. זה מה שגורם להם להתפעל. (ולא DC.) אבל זה גורם לבעיות אמיתיות בציר זמן בדיוני בעיקר, במיוחד בשמירה על הדמויות הראשיות שלהם צעירות וחיוניות.

אבל אני לא כאן כדי לחלוק על האידיאל הזה עכשיו. גן עדן יודע שיש המון אתרים ברחבי האינטרנט שואפים לפרש קווי זמן על -על. (מילות מפתח: המשכיות של קומיקס, ציר זמן, יקום משותף, היסטוריה של פרסום וכו ‘) הניסיון שלי בקריאה על המשכיות קומיקס באינטרנט הוא להתחיל לקרוא אחד מאותם אתרים גנריים הרבה יותר, ותמצא כל כך הרבה קישורים לנקודות דיון מסוימות זה יגרום לראש שלך להסתובב. היו מוכנים לסימניות. כמו כן, אל תשכח לעצור ולאכול כל יומיים.

מתכנס בהתכנסות

התכנסות מס ‘1

ההתכנסות היא האירוע של DC לקיץ (המוקדם) הזה, ובאופן מהורהר, הוא נדחס לחודשיים של פרסום בלבד ולגיליון טרום ואחרי תועה פה או שם. בעולם האמיתי, זה נותן לפסק זמן של צוות המערכת של DC לצעוד חוצה מדינות למרכז המפקד החדש שלהם בלוס אנג’לס ולא צריך לדאוג לתאריכים נוכחים מתמיד. להתכנסות הייתה לידה די מעונה, עם לפחות התחלה כוזבת אחת (לא ציבורית), אך נראה שהיא התכנסה היטב עם חבורה של קריאייטיבים של DC ארוכי שנים שהפליטה את הסקירה, כולל חוזים עתידיים שותפים דן יורגנס דן יורגנס, , קית ‘גיפן, בריאן אזארלו וג’ף למייר. אחרים המעורבים בפרויקט כוללים את סקוט סניידר, סקוט לובדל, סופר ההתכנסות ג’ף קינג, והפורסמים המשותפים של די.סי. ג’ים לי ודן דידיו. “ההתכנסות” צוינה לראשונה בשנת 2012 ב- DC Universe מציגה מספר 7 (הכולל את האתגרים של הלא נודע), שנכתבו על ידי דידיו, אז זה משהו שדן דען עליו לזמן מה.

האזכור הראשון של ההתכנסות מיקום DC מציג מספר 7

התכנסות ההתכנסות היא שהמולטיברס נשבר (שוב – די די.סי. די מחוספס עם הצעצועים שלהם), והדברים שוב משוגעים מבחינה קוסמית. למרבה המזל, במקום כל הגיהינום משתחרר, זה רק המוקדים של הפעמים הקודמות שהולטיברס הוטבע (משבר על אדמות בלתי מוגבלות- חוגג השנה 30 שנה להיווסדו- אפס שעה, ופלאש נקודת פלאש), מה שמוביל להרפתקאות וקרוסאוברים וצוות- UPS עם גרסאות של דמויות מאותן תקופות זמן, כמו גם אחרות (משיק, מישהו?). קוראים שלמדו לקראת ההתכנסות רואים גם כמה קווי דמיון למשבר ללא גבולות ומעקבו “שנה לאחר מכן”. ריבוי השינוי של גרנט מוריסון (במיוחד ספר ההדרכה שלו) חיוני לשמירה על 52 היקומים ישרים.

התכנסות: בוסטר זהב מס ‘2

ובכן, אני ללא ספק מעוניין, לאחר שחייתי את שעת האפס כעורך שלה, לפני כמה המשכיות, כמו גם המשבר המקורי על אדמות ללא גבולות, מה שגרם לי להתעניין שוב בקומיקס בתקופה בה כמעט התרחקתי מהם לנצח. אבל הסיבה הנוספת שאני מתעסקת ברצינות היא הקנטה שכמה חוטפי עלילה ארוכי טווח שנשמטו בפתאומיות כאשר התרחשו פלאש נקודה/NEW-52 באופן בלתי צפוי (וולי ווסט, ברברה גורדון/דיק גרייסון וסטפני בראון-רק כדי תן שם Few) עשוי סוף סוף להטעות כאן. (אל תבריג את זה, די.סי.) פלוס, דמויות צ’רלטון לשעבר ומאיץ זהב מול ה- LSH?!? מטורף!

התכנסות: שזאם מספר 2

קומואים חריגים אחרים: JLA בעידן דטרויט, Kingdom Come Cast, דמויות מהאסון הנפלא (כולל האבירים האטומיים), אינפיניטי, בע”מ, לוחמי חופש, מאסטרי זמן, וכמובן-באג של המארב וקפטן קארוט וקראת גן החיות ו ואפילו ג’יבט עם שרבוט! (לא מכיר אותו? חפש אותו! כל כך מדהים שהוא כלל!)

Shhhhhh … זה סוד!

מלחמות סודיות מספר 2

בכל הנוגע למלחמות הסודיות, עדיין אין לי ניהול מוחלט על המתרחש, מלבד שזה מביא את הריצה הרב-שנתית של ג’ונתן היקמן על כותרות הנוקמים לסגירה נפוצה! WhateWorld מה- SW המקורי מעורב בעיקר, אבל אני מקווה שמארוול תדרוך בזהירות רבה כמו שהמלחמות הסודיות המקוריות (ובמיוחד סרט ההמשך שלה) אינן אהובות בדרך כלל ככל שתחשבו – במיוחד לאוהדים מבוגרים. אבל, כמובן, מותג הוא מותג …

סדרת הליבה היא שמונה נושאים דו-שבועיים בגודל שבועי. ככל הנראה, יקום מארוול נהרס כאשר הוא מתנגש עם היקום הגדול ביותר, שנשאר גם הוא מציין את הפיורדים! אוף! וזה רק גיליון מס ‘1! זה הולך להיות אירוע מקיף לאורך כל הקיץ, וזה יגרום לשינויים גורפים עבור חלק גדול מהיקום של מארוול. אשר לעת עתה נמצא בבטחה תחת עטיפות, אך השמועה הייתה בשלבי התכנון כבר זמן מה. (הם לא קוראים ליוצרי המובילים שלהם “אדריכלים” עבור Nothin ‘, אתה יודע.)

A-Force #1

על פי כל פרויקט עיקרי בקנה מידה זה, עומדים להיות מבוטלים הרבה סדרות, כאשר החדשים שנוצרו כדי לתפוס את מקומם. עם זאת, אני לא יכול להיות בטוח מדי בביטולים, בהתחשב בכך שמארוול מסתכלת במיוחד אם הסדרות מוציאות נושא סופי, פשוט ממשיכה להפוגה או אחר כך תחזור. הערות ה”גיליון הסופי “הרגיל או הפרטים בשאלה האם ספר הוא זריקה אחת, מיניזריות או סדרה חסרים את המידע ההזמנתי שלהם, ומקשה על ניהול כמה גדול לאירוע זה הולך להיות גדול ו

סוף אולטימטיבי מספר 1

לדוגמה, יש סדרה בת חמש גיליונות בשם Ulstist End שעוטפת את סיפורי היקום הגדולים ביותר. (אבל אולי לא לתמיד … הם שיחקו את הטריק הזה לפני כן.) עד כה יש ספרים המתוזמנים (גם מיניזריות וגם צילומים אחת) שחזרו לעברו של מארוול (תופת, אינפיניטי גאונטלט, הזקן לוגן, מלחמות סודיות 2099 ), עם הרבה יותר מה לבוא. ודברים חדשים. A-Force הוא נבחרת הנוקמים בכל הנשים הכוללת אקס-מן, אינומומנים ונוקמים לשעבר בהרכב. פלנט האלק כולל פרץ של הולקס-וגלדיאטור שחוק בקרב בשם סטיב רוג’רס. Spider-Verse הוא ספר צוות חדש-עכביש חדש הכולל הרבה קורים ורגליים. והחמישה הנושאים שבהם שוכנות המפלצות מתחילות בכך שהפנטום איגל נאבק בדינוזאורים ממטוס דו-מישורי ומסתיים. כמה. מקום. אַחֵר. על ידי הצוות הביא לך את הילדים – גארת ‘אניס ורוס בראון, עם עטיפות של פרנק צ’ו.

כיסוי וריאנט מס ‘1

וזה רק החודש הראשון. חודש שני גדול עוד יותר: ת’ורס (מאת ג’ייסון אהרון וחברתי הוותיקה כריס ספרוז) מככבים את ת’ורס מכל עידן וממד (אפילו הצפרדע ההוא …) בדרמה משטרתית קוסמית. עם פטישים … Runaways הוא קונספט חדש של ה- CULT, בכיכובו של הגיבורים הצעירים של מארוול יקום (כולל הדמויות הקלאסיות הקאלטיות, אך ולריה ריצ’רדס מוארת גם כאן). זה נכתב על ידי נואל סטיבנסון (Lumberjanes, Nimona) … מרוצי רפאים פשוט נראים ביזאריים, אבל אם אתה אוהב גולגלות פלמין, תאהב את זה! … או שניהם, או שניהם, כוכבים וקיטי פריד מככבים את האוהבים הצעירים ביותר של מארוול-אבל אחד (או שניהם ) מהם עשויים להיות ממציאות אחרת … מארוול זומבים מקבלים שני טיולי מלחמה סודיים- תואר “סולו” וזיווג לא סביר עם עידן אולטרון … וחלום שהתגשם לכל אותם מעריצים שעדיין כועסים על העכביש הזה- סיפור גבר, ספיידרמן מדהים: חידוש את הנדרים שלך (מאת דן סלוט ואדם קוברט) מביא אותנו עדכניים על פיטר פארקר, אשתו מרי ג’יין ווטסון, ובתם במשהו שמארוול עונה אותנו בקריאה לכך “סיפור הספיידרמן האחרון”.

שנים של עתיד עבר מספר 1

ואז יש רק את המושגים המוזרים: 1602 האנטר המכשפה אנג’לה … WeirdWorld מיועד לחרבות ואוהבי הכישוף, הכולל את המוזרים והפנטסטיים מכל תולדות מארוול. כמו ארקון הברברי ואולי לוחם קריסטל! זה נכתב על ידי ג’ייסון אהרון … טייסת הזרקודים המובילים של מארוול הרעים הרעים הבין-ממדיים ביותר של מארוול … 1872 כוכבים השריף סטיב רוג’רס, שיכור בעיר אנתוני סטארק, וברוס באנר בעיירה הפריחה המערבית הישנה … , guile, והרבה חצץ בפעולה מעופפת גבוהה שנכתבה על ידי קלי סו דקוניק … מלחמות שריון זה בדיוק מה שאתה חושב שזה. רק Shinier and Battlier (האם זו מילה?) … אקס-מן ’92 הוא באותה מידה על האף! … פיטר דייוויד חוזר לתפיסה הלא מושלמת שלו, בכיכובו של המאסטרו כנגד כמה אויבים חריגים, כוללדינג אודין, העניין, X-Factor ו- Ruby Summers! … שנים של כוכבי עבר עתידי קייט פרידה ומשפחתה בסביבה פופולרית חדשה … באופן דומה, סדר היום של X-Tintion מחזיר אותנו לגנושה בגלל לא כך עדכון נהדר שם … ולגבי הטריפקטה, E להכחדה הוא עוד טוויסט חדש על סיפור עלילה מוטציה קלאסי … בינתיים, קורוואק חוזר, לכאורה משחית את שומרי הגלקסיה המקורי שומרים נוכחיים של בנדיס ודאודאטו … ואז יש את גברת דדפול והקומנדו המיילל (והם באמת מייללים!) ומארוול קטן בגודל הענק: AVX מאת Skottie Young! יש!

ספיידרמן מדהים: חידוש את הנדרים שלך מספר 1

אז, המון קריאה מעניינת במהלך החודשים הקרובים. עשה כל מה שאתה צריך לעשות – משכנתא את הבית, מתקן וזכה בלוטו, חטיפה וכופר אירווינג פרובוש ובאג ‘. (היי! למה הם לא משתלבים?) נראה שיש לפחות תואר (או שלושה) לכולם!

מחשבה סופית

וכדי לעטוף דברים, הנה כמה מילים מ”חזרה בזמן “כפי שנעשה ונכתב על ידי הוי לואיס והחדשות. אתה אולי זוכר את זה מסרט משנת 1985 שנקרא חזרה לעתיד. הגיע הזמן.

אל תמר על העתיד שלך

על גליל אחד של הקוביות

עדיף לזכור

ברק אף פעם לא מכה פעמיים

מקווה שזה לא יתגשם להתכנסות ומלחמות סודיות!

____________________________

KC Carlson: לפחות אינך זקוק למשקפיים מיוחדים לכל הממדים הללו ועולמות חלופיים. עכשיו זה פשוט יהיה מעצבן …

ווסטפילד קומיקס אינו אחראי לדברים המטופשים שלדברי KC. במיוחד הדבר הזה שבאמת הרגיז אותך. כמו Hypertime. או שתל המשכיות. אני ממש בר מזל שגופי דחה את השתלת ההמשכיות שלי.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Previous post מחשבות קולקטיביות ליולי 2015
Next post 10 דברים שאני אוהב בקומיקס (לאוגוסט 2011)